شرایط و ضوابط استفاده

شرایط و ضوابط استفاده ما

قوانین و ضوابط استفاده از وبسایت فروشگاه دست2پی‌سی

با توجه به اینکه در کالای الکترونیکی (که عمدا در خارج از کشور تولید میشوند) احتساب تاریخ گارانتی از تاریخ تولیدشان است، و همچنین زمانبر بودن فرایند ترخیص کالا ممکن است مدت زمانی از تاریخ گارانتی گذشته شده باشد، لذا مشتری محترم درصورت نیاز بایستی قبل از خرید در مورد زمان دقیق گارانتی از پشتیبانی فروشگاه استعلام لازم را گرفته و سپس نسبت به خرید تصمیم گیری کند.

سفارش دهنده کالا باید آدرس دقیق محل دریافت مرسوله را هنگام ثبت سفارش خرید وارد کند. تبعات و هزینه های ناشی از آدرس اشتباه به عهده خریدار می باشد.

در صورت بروز حوادث غیرمترقبه نظیر جنگ، سیل، زلزله، اتش سوزی و غیره وقوع هر حادثه ای که ممانعت از وقوع آن در اختیار فروشگاه دست2پی‌سی نباشد و موجبات تاخیر، عدم تحویل یا ایجاد خسارت به مرسوله را فراهم آورد، مسئولیتی از این حیث به عهده فروشگاه دست2پی‌سی نخواهد بود.

ممکن است در زمان ثبت سفارش، چند نفر به صورت همزمان یک کالا را سفارش گذاری کنند که موجودی کافی نداشته باشد. در این حالت اولویت با اولین شخص پرداخت کننده است. بدیهی است که وجه پرداخت شده نفرات دیگر به ایشان در اسرع وقت عودت داده خواهد شد و مجموعه فروشگاه دست2پی‌سی هیچ گونه مسئولیتی در تامین کالای فوق ندارد.

عودت وجه به خریدار تنها با ارایه عکس کارت ملی و حساب بانکی مربوط به سفارش دهنده یا پرداخت کننده وجه امکان پذیر می باشد.ضوابط بازگشت کالا

 1. برای بازگشت کالا طبق شرایط زیر، حتما قبل از بازگرداندن کالا هماهنگی های لازم را با واحد پشتیبانی فروشگاهdast2pc انجام دهید. در غیر این صورت هیچ گونه مسئولیتی متوجه فروشگاه dast2pc نخواهد بود.

 2. در زمان تحویل، جعبه و کارتن هایی که دارای آسیب دیدگی مشخص فیزیکی هستند و مشخصا درسیستم حمل و نقلی آسیب دیده اند(مثل پست، تیپاکس و ...) نباید توسط مشتری محترم تحویل گرفته شود و این موضوع به پشتیبانی فروشگاه اطلاع داده شود.

 3. در صورتی که پس از تحویل گرفتن جعبه سالم، مشتری متوجه ایراد ظاهری و فیزیکی در خود کالا اکبند شد ، حداکثر تا 24 ساعت باید این موضوع رو به پشتیبانی فروشگاه اطلاع دهد. عدم اطلاع رسانی در 24 ساعت امکان بازگشت همچین کالاهایی را از بین خواهد برد. بدهی است ایراد های که بخاطر استفاده نادرست از کالا، ضربه یا آسیب فیزیکی توسط خود مشتری به کالا وارد شود، مسئولیتی را متوجه فروشگاه نخواهد کرد. استفاده نادرست مواردی مانند نصب و راه اندازی نادرست، تنظیمات و کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا که در وبسایت سازنده کالا یا دفترچه چاپی اعلام شده) هستند.

 4. بدیهی است که سنجش سازگاری قطعات خریداری شده با سایر قطعاتی که مشتری دارد بر عهده خود مشتری است، و عدم سازگاری قطعات به هیچ عنوان دلیلی برای بازگشت کالا نخواهد بود.

 5. انصراف از خرید در کالاهای اکبند (منظور انصراف از خرید بدون اینکه کالا ایراد یا اشکالی داشته باشد) به شرطی ممکن است که کالا به هیچ عنوان باز نشده باشد، باز کردن بسته‌بندی اولیه، برچسب، پلمب، نایلون، وکیوم و شیرینک و همچنین نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا کارت گارانتی (در صورتی کالا با کارت گارانتی باشد) مخدوش کردن یا پاره کردن آنها و درکل هرگونه دخل و تصرف در بسته بندی اصلی کالا آکبند امکان مرجوع کردن کالا را از بین میبرد، حتی اگه هیچ استفاده ای از کالا نشده باشد. هزینه ارسال کالا عودت نخواهد شد. مشتری مکلف است کالا را به صورت بیمه دار ارسال کند، چرا که ملاک کارشناسان dast2pc تحویل سالم کالا است. همچنین جعبه کالا باید در بسته بندی ایمن و مطمئن قرار گرفته شود و سپس به فروشگاه ارسال شود. (همانطور که توسط ما با بسته مطمئن ارسال میگیرد). هارد دیسک از بابت اینکه حساسیت به ضربه زیادی دارد امکان انصراف از خرید را ندارد، کالاهای مصرفی مثل خمیر سیلیکون، کارتریج ، جوهر پرینتر و ... امکان بازگشت و مرجوعی ندارند. کارت گارانتی، هدایا و سایر اقلامی که به همراه کالا اصلی ارسال شده است باید عینا صحیح و سالم برگردانده شوند، عدم ارسال یا تغییر و دخل و تصرف در این موارد شرایط استفاده از "انصراف از خرید" را از بین میبرد. در صورت عدم رعایت شرایط فوق، کالا با هزینه مشتری به ایشان بازفرستاده خواهد شد.

 6. انصراف از خرید در کالاهای غیرآکبند (منظور انصراف از خرید بدون اینکه کالا ایراد یا اشکالی داشته باشد) به شرطی ممکن است که کالا و جعبه و متعلقات آن عینا به نحوی که تحویل گرفته شده، پس فرستاده شود. همچنین نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا، مخدوش کردن یا پاره کردن آن و درکل هرگونه دخل و تصرف در بسته بندی اصلی کالا و خود کالا امکان مرجوع کردن کالا را از بین میبرد، حتی اگه هیچ استفاده ای از کالا نشده باشد. هزینه ارسال کالا عودت نخواهد شد. مشتری مکلف است کالا را به صورت بیمه دار ارسال کند، چرا که ملاک کارشناسان dast2pc تحویل سالم کالا است. همچنین کالا باید در بسته بندی ایمن و مطمئن قرار گرفته شود و سپس به فروشگاه ارسال شود. (همانطور که توسط ما با بسته مطمئن ارسال میگیرد). هارد دیسک از بابت اینکه حساسیت به ضربه زیادی دارد امکان انصراف از خرید را ندارد. کالاهایی که با عنوان کالا "ارواقی" یا کالا "نیازمند تعمیر" هستند، به علت اینکه امکان ارزیابی و سلامت‌سنجی را ندارند، به هیچ عنوان امکان بازگشت و مرجوعی ندارند. کارت گارانتی، هدایا و سایر اقلامی که به همراه کالا اصلی ارسال شده است باید عینا صحیح و سالم برگردانده شوند، عدم ارسال یا تغییر و دخل و تصرف در این موارد شرایط استفاده از "انصراف از خرید" را از بین میبرد. در صورت عدم رعایت شرایط فوق، کالا با هزینه مشتری به ایشان بازفرستاده خواهد شد.

 7. از این رو که فروشگاه dast2pc یک فروشگاه خرده‌فروشی آنلاین است، حق انصراف از خرید و استرداد کالا فقط متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است، سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف است و این نوع خرید شامل حق استرداد و انصراف از خرید نمی‌شود.

 8. عکس محصولات و توضیحات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای از جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در عنوان اصلی کالا درج شده در وب سایت است. مشتری میتواند با مراجعه به وبسایت سازنده کالا از مشخصات جزئی کالا به طور کامل مطلع شود. عکس کالاهای دسته دوم لزوما عکس عینی خود محصول نیست، و عکس قرار گرفته در وبسایت اکثرا عکس محصول نو هستند، ولی اگر کالاهای دسته دومی دارای ایرادی باشند، حتما در توضیحاتشان به این ایراد اشاره خواهد شد، و در غیر این صورت مشتری میتواند با اعلام مغایرت در خواست بازگرداندن کالا را کند.

 9. کالاهای دسته دوم قطعا ظاهر کالای های اکبند را نخواهند داشت. خط و خش و نواقص جزئی در کالاهای دسته‌دوم به عنوان ایراد ظاهری یا فنی قلمداد نخواهد شد، البته در صورت عدم تمایل، مشتری میتواند با استفاده از حق "انصراف از خرید" کالا را بازگرداند، که در این صورت هزینه های ارسال و یا دریافت مجدد برعهده فروشگاه نخواهد بود.

 10. اگرکالای دریافت شده توسط مشتری از نظر ظاهر فیزیکی یا مشخصات با اطلاعات درج شده در سایت مغایرت و تفاوت داشته باشد. مشتری موظف است تا 24 ساعت از طریق تلفن موضوع را به پشتیبانی فروشگاه اطلاع دهد و هماهنگی های لازم را با فروشگاه به عمل آورد. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت کالا بدون باز کردن بسته بندی وجود داشته باشد، مشتری باید کالا را از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نکند. درغیر اینصورت امکان عودت و تعویض کالا از بین میرود. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت فقط با باز کردن بسته‌بندی ممکن است، باید کارتن و جعبه اصلی کالاها و کارت گارانتی نگهداری شود و از دور ریختن و پاره و مخدوش کردن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس فقط در صورتی ممکن است که کالا در جعبه اصلی خود همراه با سایر اقلام و کارت گارانتی به dast2pc بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگر روی جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را به طور کامل از بین خواهد برد.

 11. درصورتی که کالا دارای ایراد فنی باشد(در این مورد فقط ایرادهای فنی مد نظر است نه ایراد های ظاهری، مثل شکستگی و ضربه) و در توضیحات کالا در وبسایت به آن اشاره نشده باشد، مشتری موظف است قبل از اتمام هفت روز ضمانت هماهنگی لازم را با پشتیبانی فروشگاه انجام داده و همچنین کالا را به فروشگاه ارسال نماید. کارتن و جعبه اصلی کالاها و کارت گارانتی باید نگهداری شود و از دور ریختن و پاره و مخدوش کردن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس فقط در صورتی ممکن است که کالا در جعبه اصلی خود همراه با سایر اقلام و کارت گارانتی (در صورت داشتن کارت گارانتی) به dast2pc بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگر روی جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را به طور کامل از بین خواهد برد. بدهی است ایراد های که بخاطر استفاده نادرست از کالا ویا ضربه و آسیب فیزیکی توسط خود مشتری به کالا وارد شود، مسئولیتی را متوجه فروشگاه نخواهد کرد. استفاده نادرست مواردی مانند نصب و راه اندازی نادرست، تنظیمات و کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا که در وبسایت سازنده کالا یا دفترچه چاپی اعلام شده) هستند.

 12. هزینه های ارسال به عهده مشتری است، و در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان dast2pc ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 13. کالاهای که دارای گارانتی اصلی باشند، امکان مرجوعی را ندارند و مشتری باید خود شخصا از شرکت گارانتی دهنده درخواست رسیدگی کنند.

 14. مانیتور و لپ تاپ که دارای پیکسل سوختگی باشد در صورتی که کمتر از 5 پیکسل باشد، طبق پروتکل های تمامی شرکت های مادر گارانتی کننده و همچنین تمامی کارخانه های سازنده شامل شرایط بازگشت کالا نمی باشد.

 15. پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورتی که مشتری از تحویل کالای اجتناب کند،کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فروشگاه dast2pc باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت فروشگاه dast2pc در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

 16. چگونگی روند رسیدگی به درخواست مشتری پس از رسیدن و دریافت کالا توسط فروشگاه : کارشناسان خدمات پس از فروش ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان ما تایید شود، کالا تعویض یا مشکل آن برطرف خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه dast2pc تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند

از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، قطعی شد، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 24 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.رویه ارسال کالا

همانطور که کیفیت کالا و قیمت مناسب از دلایل اعتماد مشتریان عزیزمان است، "دریافت راحت و بی دردسر کالا" هم مسئله‌ای است که ما برای احقاق آن سخت در تلاشیم. همچنین تنوع توقعات و نیازهای مشتریان محترم، ما را ملزم به داشتن روش های مختلف ارسال کرده است.

روش های مختلف ارسال در دست2پی‌سی:

ارسال رایگان در تبریز: برای سفارشات بالای 500 هزار تومان ارسال این سفارش رایگان می‌باشد. سفارشات نهایی شده تا ساعت 17 در همان روز و در بازه 4 تا 6 ساعته توسط پیک یا اسنپ باکس ارسال خواهد شد. قبل از ارسال به طور تلفنی هماهنگی لازم انجام خواهد شد.

ارسال غیررایگان در تبریز: برای سفارشات کمتر از 500 هزار تومان هزینه این نوع ارسال 9 هزار تومان می‌باشد. سفارشات نهایی شده تا ساعت 17 در همان روز و در بازه 4 تا 6 ساعته توسط پیک یا اسنپ باکس ارسال خواهد شد. قبل از ارسال به طور تلفنی هماهنگی لازم انجام خواهد شد.

ارسال به سراسر کشور:

تیپاکس: سفارشات نهایی شده تا ساعت 15 در همان روز و سفارش‌های بعد از این ساعات فردای کاری همان روز انجام خواهد شد. زمان تقریبی رسیدن سفارش بر اساس محدوده جغرافیایی مشتری بین 24 تا 48 ساعت است، و هزینه این نوع سفارشات به نسبت وزن و مقصد سفارش متغیر است. اما به طور عمومی هزینه ارسال کالاهای کم حجم در تیپاکس چیزی در حدود بیست و چند هزار تومان می‌باشد که به صورت پسکرایه به خود تیپاکس پرداخت می‌شود.کد رهگیری توسط سامانه تیپاکس به شماره موبایل مشتری ارسال خواهد شد، و جهت پیگیری جزئیات میتوانید کد رهگیری را در سامانه تیپاکس وارد کرده و از وضعیت فعلی کالا، وزن و هزینه آن نیز مطلع شوید.

شرکت پست ( پیشتاز): سفارشات نهایی شده تا ساعت 15 (شنبه تا چهارشنبه) و ساعت 12 (پنجشنبه ) در همان روز و سفارش‌های بعد از این ساعات فردای کاری همان روز انجام خواهد شد، و هزینه این نوع سفارشات تا وزن 2 کیلوگرم 19 هزار تومان خواهد بود. کد رهگیری توسط سامانه پست به شماره موبایل مشتری ارسال خواهد شد، و جهت پیگیری جزئیات میتوانید کد رهگیری را در لینکی که در زیر آماده است وارد کرده و از وضعیت فعلی کالا مطلع شوید.

شرکت پست (سفارشی): سفارشات نهایی شده تا ساعت 15 (شنبه تا چهارشنبه) و ساعت 12 (پنجشنبه ) در همان روز و سفارش‌های بعد از این ساعات فردای کاری همان روز انجام خواهد شد، و هزینه این نوع سفارشات تا وزن 2 کیلوگرم 14 هزار تومان خواهد بود. کد رهگیری توسط سامانه پست به شماره موبایل مشتری ارسال خواهد شد، و جهت پیگیری جزئیات میتوانید کد رهگیری را در سامانه پست وارد کرده و از وضعیت فعلی کالا مطلع شوید.

ترمینال و پایانه مسافربری: سفارشات نهایی شده تا ساعت 17 در همان روز و سفارش‌های بعد از این ساعات فردای کاری همان روز انجام خواهد شد. زمان تقریبی رسیدن سفارشات بر اساس محدوده جغرافیایی مشتری بین 12 تا 24 ساعت است، و هزینه ارسال این نوع سفارشات به ترمینال مبدا 14 هزارتومان است.حریم خصوصی

در عصر مدرن حفظ اطلاعات محرمانه مسئله ای است مهم و حیاتی، فروشگاه دست2پی‌سی با تاکید بر احترامی که به حریم خصوصی کاربران محترم دارد، برای خرید، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات ‌سایت، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی ایمن و مطمئن را به کاربران ارائه کند. برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مثل آدرس، ایمیل و شماره تلفن مورد نیاز است. یادآوری می‌شود که آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت کرده است، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های دست2پی‌سی از طریق آنها صورت می‌گیرد. از این رو ثبت آدرس، ایمیل و شماره تلفن های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که موارد فوق به صورت صحیح یا کامل ثبت نشده باشد، دست2پی‌سی جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.

مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند (فرضا سفارش هایی که به عنوان هدیه قرار است به شخص دیگری ارسال شود) و دست2پی‌سی تنها برای ارسال همان سفارش، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد.

همچنین دست2پی‌سی ممکن است برای ارتباط با مشتریان، بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت و تحقیقات بازاریابی از بعضی از اطلاعات استفاده کند و برای اخبار و اطلاع‌رسانی رویدادها و خدمات و یا فروش های ویژه یا پروموشن‌ها، برای اعضای وب‌سایت ایمیل و یا پیامک ارسال نماید.


برو بالا