قوانین بازگشت کالا

قوانین بازگشت کالا (مرجوعی کالا)

قوانین بازگشت کالا (مرجوعی کالا)

جذب اعتماد مشتری در خرید آنلاین بسیار با اهمیت تر از خرید سنتی است. مشتری نمیتواند از نزدیک کالا را ببیند و آن را لمس کند، در خرید اول با فروشگاه و نحوه کار آن هیچ آشنایی ندارد. از این رو آسودگی خاطر و رضایتمندی مشتری چالشی است که فروشگاه dast2pc برای آن سخت در تلاش است. همچنین از این بابت که مشتریان عزیز ما با رعایت اصول و قوانین مرجوعی کالا، در این چالش ما را یاری میرسانند، و قلباً خواهان متضرر شدن فروشگاه ما نیستند کمال تشکر را داریم.ضوابط بازگشت کالا

1. برای بازگشت کالا طبق شرایط زیر، حتما قبل از بازگرداندن کالا هماهنگی های لازم را با واحد پشتیبانی فروشگاهdast2pc انجام دهید. در غیر این صورت هیچ گونه مسئولیتی متوجه فروشگاه dast2pc نخواهد بود.

2. در زمان تحویل، جعبه و کارتن هایی که دارای آسیب دیدگی مشخص فیزیکی هستند و مشخصا درسیستم حمل و نقلی آسیب دیده اند(مثل پست، تیپاکس و ...) نباید توسط مشتری محترم تحویل گرفته شود و این موضوع به پشتیبانی فروشگاه اطلاع داده شود.

3. در صورتی که پس از تحویل گرفتن جعبه سالم، مشتری متوجه ایراد ظاهری و فیزیکی در خود کالا اکبند شد ، حداکثر تا 24 ساعت باید این موضوع رو به پشتیبانی فروشگاه اطلاع دهد. عدم اطلاع رسانی در 24 ساعت امکان بازگشت همچین کالاهایی را از بین خواهد برد. بدهی است ایراد های که بخاطر استفاده نادرست از کالا، ضربه یا آسیب فیزیکی توسط خود مشتری به کالا وارد شود، مسئولیتی را متوجه فروشگاه نخواهد کرد. استفاده نادرست مواردی مانند نصب و راه اندازی نادرست، تنظیمات و کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا که در وبسایت سازنده کالا یا دفترچه چاپی اعلام شده) هستند.

4. بدیهی است که سنجش سازگاری قطعات خریداری شده با سایر قطعاتی که مشتری دارد بر عهده خود مشتری است، و عدم سازگاری قطعات به هیچ عنوان دلیلی برای بازگشت کالا نخواهد بود.

5. انصراف از خرید در کالاهای اکبند (منظور انصراف از خرید بدون اینکه کالا ایراد یا اشکالی داشته باشد) به شرطی ممکن است که کالا به هیچ عنوان باز نشده باشد، باز کردن بسته‌بندی اولیه، برچسب، پلمب، نایلون، وکیوم و شیرینک و همچنین نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا کارت گارانتی (در صورتی کالا با کارت گارانتی باشد) مخدوش کردن یا پاره کردن آنها و درکل هرگونه دخل و تصرف در بسته بندی اصلی کالا آکبند امکان مرجوع کردن کالا را از بین میبرد، حتی اگه هیچ استفاده ای از کالا نشده باشد. هزینه ارسال کالا عودت نخواهد شد. مشتری مکلف است کالا را به صورت بیمه دار ارسال کند، چرا که ملاک کارشناسان dast2pc تحویل سالم کالا است. همچنین جعبه کالا باید در بسته بندی ایمن و مطمئن قرار گرفته شود و سپس به فروشگاه ارسال شود. (همانطور که توسط ما با بسته مطمئن ارسال میگیرد). هارد دیسک از بابت اینکه حساسیت به ضربه زیادی دارد امکان انصراف از خرید را ندارد، کالاهای مصرفی مثل خمیر سیلیکون، کارتریج ، جوهر پرینتر و ... امکان بازگشت و مرجوعی ندارند. کارت گارانتی، هدایا و سایر اقلامی که به همراه کالا اصلی ارسال شده است باید عینا صحیح و سالم برگردانده شوند، عدم ارسال یا تغییر و دخل و تصرف در این موارد شرایط استفاده از "انصراف از خرید" را از بین میبرد. در صورت عدم رعایت شرایط فوق، کالا با هزینه مشتری به ایشان بازفرستاده خواهد شد.

6. انصراف از خرید در کالاهای غیرآکبند (منظور انصراف از خرید بدون اینکه کالا ایراد یا اشکالی داشته باشد) به شرطی ممکن است که کالا و جعبه و متعلقات آن عینا به نحوی که تحویل گرفته شده، پس فرستاده شود. همچنین نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا، مخدوش کردن یا پاره کردن آن و درکل هرگونه دخل و تصرف در بسته بندی اصلی کالا و خود کالا امکان مرجوع کردن کالا را از بین میبرد، حتی اگه هیچ استفاده ای از کالا نشده باشد. هزینه ارسال کالا عودت نخواهد شد. مشتری مکلف است کالا را به صورت بیمه دار ارسال کند، چرا که ملاک کارشناسان dast2pc تحویل سالم کالا است. همچنین کالا باید در بسته بندی ایمن و مطمئن قرار گرفته شود و سپس به فروشگاه ارسال شود. (همانطور که توسط ما با بسته مطمئن ارسال میگیرد). هارد دیسک از بابت اینکه حساسیت به ضربه زیادی دارد امکان انصراف از خرید را ندارد. کالاهایی که با عنوان کالا "ارواقی" یا کالا "نیازمند تعمیر" هستند، به علت اینکه امکان ارزیابی و سلامت‌سنجی را ندارند، به هیچ عنوان امکان بازگشت و مرجوعی ندارند. کارت گارانتی، هدایا و سایر اقلامی که به همراه کالا اصلی ارسال شده است باید عینا صحیح و سالم برگردانده شوند، عدم ارسال یا تغییر و دخل و تصرف در این موارد شرایط استفاده از "انصراف از خرید" را از بین میبرد. در صورت عدم رعایت شرایط فوق، کالا با هزینه مشتری به ایشان بازفرستاده خواهد شد.

7. از این رو که فروشگاه dast2pc یک فروشگاه خرده‌فروشی آنلاین است، حق انصراف از خرید و استرداد کالا فقط متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است، سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف است و این نوع خرید شامل حق استرداد و انصراف از خرید نمی‌شود.

8. عکس محصولات و توضیحات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای از جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در عنوان اصلی کالا درج شده در وب سایت است. مشتری میتواند با مراجعه به وبسایت سازنده کالا از مشخصات جزئی کالا به طور کامل مطلع شود. عکس کالاهای دسته دوم لزوما عکس عینی خود محصول نیست، و عکس قرار گرفته در وبسایت اکثرا عکس محصول نو هستند، ولی اگر کالاهای دسته دومی دارای ایرادی باشند، حتما در توضیحاتشان به این ایراد اشاره خواهد شد، و در غیر این صورت مشتری میتواند با اعلام مغایرت در خواست بازگرداندن کالا را کند.

9. کالاهای دسته دوم قطعا ظاهر کالای های اکبند را نخواهند داشت. خط و خش و نواقص جزئی در کالاهای دسته‌دوم به عنوان ایراد ظاهری یا فنی قلمداد نخواهد شد، البته در صورت عدم تمایل، مشتری میتواند با استفاده از حق "انصراف از خرید" کالا را بازگرداند، که در این صورت هزینه های ارسال و یا دریافت مجدد برعهده فروشگاه نخواهد بود.

10. اگرکالای دریافت شده توسط مشتری از نظر ظاهر فیزیکی یا مشخصات با اطلاعات درج شده در سایت مغایرت و تفاوت داشته باشد. مشتری موظف است تا 24 ساعت از طریق تلفن موضوع را به پشتیبانی فروشگاه اطلاع دهد و هماهنگی های لازم را با فروشگاه به عمل آورد. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت کالا بدون باز کردن بسته بندی وجود داشته باشد، مشتری باید کالا را از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نکند. درغیر اینصورت امکان عودت و تعویض کالا از بین میرود. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت فقط با باز کردن بسته‌بندی ممکن است، باید کارتن و جعبه اصلی کالاها و کارت گارانتی نگهداری شود و از دور ریختن و پاره و مخدوش کردن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس فقط در صورتی ممکن است که کالا در جعبه اصلی خود همراه با سایر اقلام و کارت گارانتی به dast2pc بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگر روی جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را به طور کامل از بین خواهد برد.

11. درصورتی که کالا دارای ایراد فنی باشد(در این مورد فقط ایرادهای فنی مد نظر است نه ایراد های ظاهری، مثل شکستگی و ضربه) و در توضیحات کالا در وبسایت به آن اشاره نشده باشد، مشتری موظف است قبل از اتمام هفت روز ضمانت هماهنگی لازم را با پشتیبانی فروشگاه انجام داده و همچنین کالا را به فروشگاه ارسال نماید. کارتن و جعبه اصلی کالاها و کارت گارانتی باید نگهداری شود و از دور ریختن و پاره و مخدوش کردن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس فقط در صورتی ممکن است که کالا در جعبه اصلی خود همراه با سایر اقلام و کارت گارانتی (در صورت داشتن کارت گارانتی) به dast2pc بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگر روی جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را به طور کامل از بین خواهد برد. بدهی است ایراد های که بخاطر استفاده نادرست از کالا ویا ضربه و آسیب فیزیکی توسط خود مشتری به کالا وارد شود، مسئولیتی را متوجه فروشگاه نخواهد کرد. استفاده نادرست مواردی مانند نصب و راه اندازی نادرست، تنظیمات و کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا که در وبسایت سازنده کالا یا دفترچه چاپی اعلام شده) هستند.

12. هزینه های ارسال به عهده مشتری است، و در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان dast2pc ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

13. کالاهای که دارای گارانتی اصلی باشند، امکان مرجوعی را ندارند و مشتری باید خود شخصا از شرکت گارانتی دهنده درخواست رسیدگی کنند.

14. مانیتور و لپ تاپ که دارای پیکسل سوختگی باشد در صورتی که کمتر از 5 پیکسل باشد، طبق پروتکل های تمامی شرکت های مادر گارانتی کننده و همچنین تمامی کارخانه های سازنده شامل شرایط بازگشت کالا نمی باشد.

15. پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورتی که مشتری از تحویل کالای اجتناب کند،کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فروشگاه dast2pc باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت فروشگاه dast2pc در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

16. چگونگی روند رسیدگی به درخواست مشتری پس از رسیدن و دریافت کالا توسط فروشگاه : کارشناسان خدمات پس از فروش ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان ما تایید شود، کالا تعویض یا مشکل آن برطرف خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه dast2pc تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند

از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، قطعی شد، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 24 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.


برو بالا